Jakub Matan

Właściciel Kancelarii, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. W trakcie swojej dotychczasowej kariery współpracował z wieloma kancelariami prawnymi gdzie zdobył bogate doświadczenie w obsłudze klientów indywidualnych i korporacyjnych, w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego. Najważniejsze dla niego jest by efektywnie i kompleksowo świadczyć pomoc prawną na rzecz swoich Klientów. Przejawia się to w wysokiej skuteczności prowadzonych spraw.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie zamówień publicznych oraz prawie administracyjnym, szczególnie w prawie ochrony środowiska i gospodarce odpadami. Świadczy pomoc prawną na rzecz podmiotów z sektora energetycznego, z branży budowlanej, transportowej oraz zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Biegle włada językiem angielskim, w tym angielskim prawniczym udokumentowanym certyfikatem ILEC oraz językiem hiszpańskim.

Pasjonuje się sportem, literaturą i podróżami. Od wielu lat reprezentuje Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach zdobywając liczne trofea, w tym dwukrotnie tytuł Mistrza Polski Radców Prawnych w piłce nożnej halowej.

Dr Paulina Gwoździewicz-Matan

Radca prawny, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorką publikacji z zakresu prawa cywilnego, prawa autorskiego oraz poświęconych problematyce rynku sztuki. Jako wieloletni wykładowca akademicki łączy teorię z praktyką.

W praktyce radcy prawnego specjalizuje się w prawie ochrony własności intelektualnej oraz rozwijającej się dziedzinie e-commerce. Reprezentowała Klientów w sprawach z zakresu naruszeń praw autorskich i praw własności przemysłowej. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej instytucji kultury. Biegle włada językiem angielskim i niemieckim.

Interesuje się sztuką, lubi podróże.

Bartłomiej Czykiel

Prawnik z wieloletnim doświadczeniem, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. W trakcie swojej dotychczasowej kariery współpracował z uznanymi kancelariami prawnymi na terenie Śląska i Zagłębia Śląsk. Posiada doświadczenie w obsłudze klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Specjalizuje się w windykacji, w tym windykacji na terenie Unii Europejskiej oraz w kompleksowej obsłudze spółek prawa handlowego, a także w zapewnieniu poprawności transakcji dotyczących nieruchomości. Świadczy profesjonalną obsługę prawną także w języku angielskim, dla podmiotów z zagranicy zamierzających uzyskać m.in. pozwolenia na pracę w Polsce, a także zezwolenia na pobyt i tym podobne dokumenty.

Wolny czas poświęca na jazdę na nartach, podróże oraz czytanie książek. Interesuje się nowinkami technologicznymi.