Jakub Matan

Jakub Matan

Właściciel Kancelarii, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. W trakcie swojej dotychczasowej kariery współpracował z wieloma kancelariami prawnymi gdzie zdobył bogate doświadczenie w obsłudze klientów indywidualnych i korporacyjnych, w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego. Jako cel stawia sobie efektywne i kompleksowe świadczenie pomocy prawnej na rzecz swoich Klientów. Przejawia się to w wysokiej skuteczności prowadzonych spraw.

Specjalizuje się w prawie handlowym i gospodarczym, prowadzi fuzje, przekształcenia, badania prawne spółek (due diligence). Posiada duże doświadczenie w prawie energetycznym, prawie zamówień publicznych (łącznie z reprezentacją przed Krajową Izbą Odwoławczą) oraz prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa ochrony środowiska.

Świadczy pomoc prawną na rzecz podmiotów z sektora energetycznego, z branży budowlanej, deweloperskiej, transportowej oraz zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Prowadzi obsługę prawną w języku angielskim oraz hiszpańskim.

Pasjonuje się sportem, literaturą i podróżami. Od wielu lat reprezentuje Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach w piłce nożnej zdobywając liczne trofea, w tym dwukrotnie tytuł Mistrza Polski Radców Prawnych w piłce nożnej halowej.

E-mail: jmatan@kancelaria-matan.com